Boże Narodzenie na Warmii i Mazurach

15 grudnia 2016 r. uczniowie klasy I i II Szkoły Podstawowej nr 23 Mistrzostwa Sportowego uczestniczyli w przedświątecznych warsztatach w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Zajęcia stanowiły okazję do poznania dawnych zwyczajów i obrzędów związanych z obchodami świąt Bożego Narodzenia na Warmii. W ich trakcie dzieci dowiedziały się, kto przynosił dawniej gwiazdkowe prezenty, jak wyglądał stół wigilijny i do czego służyło nowolatko. By lepiej poznać dawne zwyczaje uczniowie własnoręcznie wykonali świąteczne ozdoby.