ZSO NR 5 Olsztyn

Pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej

W październiku odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej pt. „Podróż do krainy książek”.

23 X uczniowie pierwszej klasy wyruszyli pociągiem do „krainy książek” – biblioteki, w czasie podróży napotkali kilka przeszkód – były to zagadki – które musieli pokonać, aby dojechać do celu podróży. Dla wszystkich uczniów podróż zakończyła się sukcesem. Dzieci rozwiązali zagadki i ułożyli prawidłowe hasło, które było kluczem do drzwi biblioteki szkolnej.

W bibliotece przywitała wszystkich wróżka i królowa książek, które opowiedziały o tej pięknej krainie oraz przedstawiły zasady korzystania z niej. Poprosiły także przyszłych czytelników o spełnienie kilku ważnych dla wszystkich książek (mieszkańców tej krainy) próśb. Dzieci złożyły przyrzeczenie złotej księdze i zostali uroczyście pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Inscenizację przygotowali uczniowie kl. VI . Wszystkim uczniom gratulujemy !!!

Zachęcamy naszych nowych czytelników do odwiedzin biblioteki szkolnej M. Odowska-Prokop