SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

GIMNAZJUM NR 10
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

Wiesława Żelaskowska – absolwentka z roku 1981

  • jedyna, jak dotychczas, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Moskwie (1980);
  • uczestniczka Mistrzostw Świata w Strasburgu (1978) i w Fort Worth (1979);
  • uczestniczka Mistrzostw Europy w Kopenhadze (1978);
  • zdobywczyni 8 medali, w tym 6 srebrnych w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w klasie Mistrzowskiej.

Ewa Kisiel – absolwentka z roku 1983

  • uczestniczka Mistrzostw Świata w Budapeszcie (1983);
  • zdobywczyni 35 medali Indywidualnych Mistrzostw Polski, w tym 19 w klasie Mistrzowskiej;
  • absolutna Mistrzyni Polski (1983) – zdobywczyni 5 złotych medali;
  • Mistrzyni Polski w klasie Mistrzowskiej w roku 1985;
  • trzykrotna złota medalistka Międzynarodowych Zawodów o Puchar Grunwaldu (1983);
  • Spartakiada Narodów ZSRR (1983) – IX miejsce w finale „36”;
  • uhonorowana nagrodą PKOL „Fair Play” (1985) za powrót do sportu po poważnym urazie kręgosłupa i obronie tytułu Indywidualnej Mistrzyni Polski w klasie Mistrzowskiej;
  • dwukrotnie nagrodzona w Plebiscycie Gazety Olsztyńskiej na Najpopularniejszego Sportowca Roku (IV i VI miejsce).

Joanna Zapolska – absolwentka z roku 1987

  • uczestniczka Mistrzostw Europy w Moskwie (1987) i Brukseli (1989);
  • uczestniczka Mistrzostw Europy Juniorów w Karlsruhe (1986);
  • czterokrotna uczestniczka Nadziei Olimpijskich;
  • trzykrotna złota medalistka Międzynarodowych Zawodów o Puchar Grunwaldu (1984);
  • zdobywczyni 19 medali Indywidualnych Mistrzostw Polski, w tym 10 w klasie Mistrzowskiej;
  • Wicemistrzyni Polski w klasie I (1984), Mistrzyni Polski w klasie I (1983), Wicemistrzyni Polski w klasie Mistrzowskiej (1986,1987).

Karolina Chuć – absolwentka z roku 1988

  • brązowa medalistka Nadziei Olimpijskich w Baia Mare (1987) w wieloboju z wynikiem 9,90;
  • uczestniczka Mistrzostw Europy Juniorów w Awinionie (1988) – wyróżniona jako najbardziej roztańczona i radosna uczestniczka zawodów;
  • uczestniczka Nadziei Olimpijskich w Łodzi (1985);
  • zdobywczyni 13 medali Indywidualnych Mistrzostw Polski, w tym 7 w klasie Mistrzowskiej;
  • Mistrzyni Polski w klasie I (1985) i Wicemistrzyni Polski w klasie Mistrzowskiej (1988).

Anna Równa – absolwentka z roku 1989

  • brązowa medalistka Nadziei Olimpijskich w Bekescaba (1989);
  • uczestniczka Mistrzostw Świata w Stuttgarcie (1989);
  • uczestniczka Mistrzostw Europy w Brukseli (1989);
  • uczestniczka Mistrzostw Europy Juniorów w Awinionie (1988);
  • zdobywczyni 7 medali, w tym 3 złotych w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w klasie Mistrzowskiej;
  • Wicemistrzyni Polski w klasie Mistrzowskiej (1989).

Magdalena Urban – absolwentka z roku 1992

  • nominowana do Mistrzostw Świata w Indianapolis (1991);
  • uczestniczka finału Pucharu Europy w Brukseli (1991) – IX miejsce w wieloboju, VI na równoważni i VII na ćwiczeniach wolnych;
  • uczestniczka Mistrzostw Europy w Atenach (1991) – VI miejsce w finale ćwiczeń wolnych;
  • trzykrotna złota medalistka Międzynarodowych Zawodów o Puchar Grunwaldu (1990);
  •  zdobywczyni 3 złotych medali i jednego srebrnego w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w klasie Mistrzowskiej.

Iwona Garnek – absolwentka z roku 1998

  • uczestniczka Mistrzostw Świata w Chinach (1999);
  • uczestniczka Mistrzostw Europy w Paryżu (2000);
  • uczestniczka Mistrzostw Europy Juniorów w Birmingham (1996) i Petersburgu (1998);
  • uczestniczka Światowych Igrzysk Młodzieży w Moskwie (1998);
  • uczestniczka Europejskiej Olimpiady Młodzieży w Bath (1995);
  • uczestniczka Drużynowych Mistrzostw Europy (1995);
  • zdobywczyni 18 medali Indywidualnych Mistrzostw Polski, w tym 15 w klasie Mistrzowskiej;
  • Mistrzyni Polski w klasie I (1995), Mistrzyni Polski w klasie Mistrzowskiej (1996), Wicemistrzyni Polski w klasie Mistrzowskiej (1997, 1998, 2000).

Joanna Skibko – absolwentka z roku 2005

  • Uczestniczka Mistrzostw Europy Juniorów w Paryżu (2000) – XII miejsce w finale wieloboju;
  • Uczestniczka Pucharu Świata w Cottbus (2001);
  • Brązowa medalistka Europejskich Igrzysk Młodzieży w Murcii (2001);
  • Uczestniczka Mistrzostw Świata w Debreczynie (2002);
  • Uczestniczka Mistrzostw Świata w USA;
  • Uczestniczka Drużynowych Mistrzostw Europy (2001);
  • Zdobywczyni 24 medali Indywidualnych Mistrzostw Polski, w tym 15 w klasie Mistrzowskiej;
  • Mistrzyni Polski w klasie I (2000), Mistrzyni Polski w klasie Mistrzowskiej (2002) oraz Wicemistrzyni Polski w klasie Mistrzowskiej (2001, 2003, 2004).

Paula Plichta – absolwentka z roku 2010

  • uczestniczka Mistrzostw Europy Juniorów w Grecji (2006)
  • uczestniczka Pucharu Świata (Grand Prix) w Glasgow (2007) – VII m. w finale ćwiczeń na skoku, XII m. w finale ćwiczeń na równoważni
  • uczestniczka Mistrzostw Świata w Stuttgart (2007)
  • dwukrotna uczestniczka Pucharu Świata we Francji (2007)
  • uczestniczka Mistrzostw Europy w Amsterdamie (2007) 
  • uczestniczka Mistrzostw Europy w Clermont-Ferrand (2008)
  • uczestniczka Pucharu Świata w Glasgow (2010) – IV m. w finale ćw. na skoku
  • uczestniczka Mistrzostw Świata w Rotterdamie (2010)
  • złota medalistka finału ćw. na skoku oraz srebrna medalistka finału ćw. na równoważni na Pucharze Świata w Osijek (2010)
  • Indywidualna Mistrzyni Polski w kl. I (2004, 2005), Vice Mistrzyni Polski w kl. Mistrzowskiej (2007)
  • zdobywczyni 28 medali w Indywidualnych Mistrzostwach Polski, w tym 12 w kl. Mistrzowskiej
  • zajęła II m. w 49 Plebiscycie „10” Najpopularniejszych Sportowców Województwa Warmińsko-Mazurskiego (2009)