Jesteśmy Drużynowymi Wicemistrzami Polski w gimnastyce sportowe

Jak co roku, w dniach 15-16.11.2013 r. rozegrane zostały w Olsztynie Drużynowe Mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej kobiet w klasie Mistrzowskiej i II–giej. Nasza szkoła i klub UKS „SMS Olsztyn” były współorganizatorami tej imprezy. Gościliśmy w Olsztynie następujące kluby:
1. TS „Wisła” Kraków
2. KS „ Iskra” Zabrze
3. MKS „ Kusy” Szczecin
4. Pałac Młodzieży Katowice

Puchary dla pierwszych trzech drużyn w każdej kategorii ufundował i wręczył osobiście Prezydent Olsztyna – Piotr Grzymowicz. Nasze dzielne dziewczyny wywalczyły dwa srebrne medale! Ogromnie się cieszymy i jesteśmy z nich dumni.

Wyniki:
Klasa Mistrzowska:
1 m. TS „Wisła” Kraków – 94,800 pkt. – obroniła tytuł z 2012 r.
2 m. UKS „SMS Olsztyn”- 93,483 pkt. – skład drużyny: Paula Plichta, Kamila Zarzycka, Monika Eland
3 m. MKS „ Kusy” Szczecin – 87,200 pkt.

Dekoracja klasy Mistrzowskiej

Klasa II:
1 m. Pałac Młodzieży Katowice – 159,583 pkt.
2 m. UKS „SMS Olsztyn” I – 152,833 pkt. – skład drużyny:
Ewelina Janus, Marta Sarnowska, Sandra Wojtkiewicz, Agata Boraczyńska, Zofia Rajewska
3 m. KS „ Iskra” Zabrze – 149,483 pkt.
7 m. UKS „SMS Olsztyn” II – 134,233 pkt. – skład drużyny:
Martyna Szemplińska, Sandra Rożek, Gabriela Jeznach, Dominika Jeznach, Anna Figurowicz.

Dekoracja klasy II

gimnastyczki
Nasze 3 drużyny z trenerami : Oleksandrem Yaresko, Dzianisem Hryn, Beatą Lewalska.

Odbyło się również podsumowanie tegorocznej edycji Pucharu Prezesa Polskiego Związku Gimnastycznego:
1m. Gabriela Janik – TS „Wisła” Kraków
2m. Martyna Eland – UKS „SMS Olsztyn”
3 m. Kinga Najmark – MKS „Kusy” Szczecin

Piękne zakończenie sezonu . Wszystkim gratulujemy i bardzo dziękujemy.
Anna Michels