SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

Kontrolne kadry

III Edycja Pucharu Prezesa i Wiceprezesa
PZG w kl. I i Mistrzowskiej
Ogólnopolski Turniej Młodości w kl. II i III
Olsztyn, 13 – 14.10.2007 r.

W dniach 13 – 14.10.2007 r. odbyła się w Olsztynie III Edycja Pucharu Prezesa i Wiceprezesa PZG w kl. I i Mistrzowskiej. Trzecią edycję Pucharu Prezesa Polskiego Związku Gimnastycznego w gimnastyce sportowej kobiet w kategorii seniorek wygrała olsztynianka Paula Plichta. Na trzy tegoroczne edycje- trzy wygrane! Taki bilans zapewnia naszej zawodniczce nie kwestionowane zwycięstwo w klasyfikacji końcowej Pucharu. Na III m. uplasowała się Agnieszka Czerwińska,IV była Emilia Rechlińska a Katarzyna Dmitruk zajęła V miejsce.

Dekoracja klasy Mistrzowskiej.
Od lewej: K. Jurkowska /WISŁA Kraków/, P. Plichta,
A. Czerwińska, E. Rechlińska, K. Dmitruk – wszystkie TGS Olsztyn

W kategorii juniorek, czyli III edycji Pucharu Wiceprezesa PZG wygrała Gabriela Janik (TS Wisła Kraków), która również po raz trzeci stanęła na pierwszym miejscu w tegorocznej edycji Pucharu. Pięknie zaprezentowały się olsztynianki / najmłodsze zawodniczki tej kategorii / Lidia Miśkiewicz, która zajęła II miejsce i Martyna Elandzajmując III miejsce. Na VI pozycji uplasowała się kolejna olsztynianka Kamila Zarzycka.

Dekoracja klasy I
Od lewej: L. Miśkiewicz – Olsztyn, G. Janik – Kraków, M. Eland – Olsztyn,
A. Libera – Kraków, M. Frąckiewicz – Szczecin, K. Zarzycka – Olsztyn

Młodsze zawodniczki rywalizowały Turnieju Młodości w kl. II i III. W klasie II tryumfowała olsztynianka Anita Orzechowska, VII była Ania Przytulska a Asia Razurkiewicz uplasowała się na VIII miejscu. Ponadto Anita była najlepsza w finale ćwiczeń na poręczach i na równoważni oraz zdobyła brąz na ćwiczeniach wolnych. Ania wywalczyła srebro w skoku, zajęła V miejsce na poręczach VI miejsce na ćw. wolnych. Asia Razurkiewicz uplasowała się na V pozycji na ćw. wolnych.

Klasa III i II w komplecie. Od lewej – Monika, Ala, Marta, Anita, Asia i Ania

W Klasie III startowały nasze najmłodsze gwiazdki. Alicja Kubicka w wieloboju wywalczyła VI miejsce a Marta Stankiewicz i Monika Eland startowały na trzech przyrządach. Marta wygrała finał skoków, Monika finał poręczy a Alicja zdobyła dwa srebrne medale na poręczach i na równoważni. Dziewczyny pięknie się prezentowały i gratulując im serdecznie prosimy oczywiście o więcej.

Nasze dzielne ośmioletnie „pomagierki” – Sandra, Marta i Natalia

 Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status