XX OGÓLONOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY ZABRZE 19-22.06.2014

W ubiegły długi weekend olsztyńskie gimnastyczki wyjechały na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która odbyła się w Zabrzu. Na Olimpiadę zakwalifikowało się 7 zawodniczek w dwóch klasach II i II elite. Złotą  medalistką w klasie II PZG została nasza uczennica  Iga Kowalczyk, która o 0,05 wygrała zawody z zawodniczką z Wisły Kraków.

foto 04

foto 01

Jednocześnie Iga zakwalifikowała się w finałach na poręczach, gdzie zdobyła srebro oraz na ćwiczeniach wolnych, gdzie zdobyła złoto.

foto 02

W finale na skoku brązową medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z wynikiem 7,200 pkt została Wiktoria Kania, uczennica czwartej klasy szkoły podstawowej.

foto 03

W klasie II do finału na poręczach dostała się również Hrynowiecka Klaudia, która wywalczyła 5 miejsce. W klasie II elite  startowały dwie zawodniczki Agata Boraczyńska (5 miejsce w wieloboju), oraz Jeznach Dominika (13 miejsce w wieloboju). Agatka zakwalifikowała się do finału na równoważni, gdzie zdobyła brąz, oraz na ćwiczeniach wolnych, gdzie uzyskała 7 miejsce. W finale na równoważni Dominika Jeznach wywalczyła 6 miejsce.

foto 05

Serdecznie gratulujemy zawodniczkom wraz z trenerami udanego zakończenia sezonu i trzymamy kciuki za starty w przyszłym sezonie.

Opracował
Napiwodzki Mirosław