SPRAWOZDANIE

O działalności Licealnego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży w piłce nożnej przy X LO MS w Olsztynie.

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2012/2013 klasy sportowe o profilu piłki nożnej zrealizowały program zgodnie z planem szkoleniowym.

Klasa IIIa liczyła 18 uczniów. Zawodnicy brali udział w rozgrywkach juniorskich i seniorskich organizowanych przez WMZPN.

Kacper Nawrocki i Paweł Tomkiewicz są zawodnikami szerokiej kadry I-ligowego OKS „STOMIL” Olsztyn.

Kacper Rałowiec grał w III-ligowej „Granicy” Kętrzyn, Jakub Domżalski w IV – ligowym „Omulew” Wielbark.

Drużyna juniorów OKS „STOMIL” bez straty bramki zdobyła pierwsze miejsce w województwie i awansowała do rozgrywek makroregionalnych, w zespole występowali nasi uczniowie: Patryk Czokało, Kacper Nawrocki i Paweł Tomkiewicz, w/w grali także w seniorach IV-ligowego OKS „STOMIL”.

W przeprowadzonym teście MTSF uczniowie/zawodnicy poprawili swoje wyniki.

Klasa IIa liczyła 22 uczniów. Zawodnicy uczestniczyli w rozgrywkach juniorskich i seniorskich organizowanych przez WMZPN.

W mistrzostwach Europy U-17 grał w podstawowym składzie Karol Żwir zdobywając brązowy medal. W tej samej kadrze, w eliminacjach grał Arkadiusz Mroczkowski. W konsultacjach uczestniczyli jeszcze: Wojciech Dziemidowicz, Patryk Kun i Piotr Wypniewski.

W kadrze I-ligowego OKS „STOMIL” oprócz wymienionych są jeszcze uczniowie: Krystian Burzyński, Dawid Szymonowicz i Adrian Żukiewicz.

Jacek Bukowski reprezentował barwy klubu MKS Korsze w rozgrywkach III-ligi.

Uczniowie klasy IIa grają w zespole juniorów OKS „STOMIL” zajęli pierwsze miejsce w lidze wojewódzkiej bez straty bramki i awansowali do rozgrywek makroregionalnych, grali także w seniorach IV-ligowego OKS „STOMIL” Olsztyn.

W przeprowadzonym teście MTSF uczniowie/zawodnicy w większości poprawili wyniki, trzech zawodników uzyskali wyniki na tym samym poziomie.

Klasa Ia liczyła 21 uczniów (18 chłopców i 3 dziewczynki). W trakcie semestru 4 chłopców zrezygnowało z różnych powodów. (za duże obciążenia treningowe, nieporadzenie sobie z nauką).
Dziewczęta nie są objęte szkoleniem centralnym, grają w II- ligowym „STOMIL” Olsztyn.

Reprezentacja Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej zdobyła złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W zespole tym grali nasi uczniowie: Damian Garbacik, Dominik Wojciechowski, Cezary Sobolewski, Aleksander Kołakowski, Filip Francuz, Mateusz Synowiec.

W przeprowadzonym teście MTSF uczniowie wypadli dobrze (brak skali porównawczej).

MECZE TOWARZYSKIE I TURNIEJE

Klasa IIIa

Mecz towarzyski w Bydgoszczy wygrany przez naszych zawodników 3:1 z rówieśnikami z tamtejszego LOSSM.

Turniej w Wilnie – dwa mecze wygrane z LOSSM Białystok 5:0 i z FCRotalis Kowno 2:1 – repr. I i III klasy.

Klasa IIa

Mecze towarzyskie w Bydgoszczy z LOSSM wygraliśmy 6-0, w Gdańsku 4-1 również z LOSSM.

Turniej w Lublinie: Porażka 3-2 z LOSSM Lublin, zwycięstwo z Motorem Lublin 4-1.

Turniej w Wilnie – dwa mecze wygrane: z LOSSM Białystok 1-0 oraz z FC Rotalis Kowno 6-1.

Klasa IIIa

Mecz towarzyski w Gdańsku z LOSSM wygrana 1-0.

Turniej w Lublinie (repr. I i III kl.) wygrane dwa mecze: z LOSSM 2-1 i z „Motorem” Lublin 2:1.

Turniej w Wilnie (repr. I i III kl.) dwa mecze wygrane: z LOSSM Białystok 5:0 i FC Rotalis Kowno 2:1.

Klasa IIA na turnieju w Lublinie.
Klasa IIA na konferencji trenerów w Ostródzie.
Reprezentacja klasy IA i IIIA na turnieju w Wilnie.

Klasa I, II i III brała udział w badaniach antropometrycznych, biomechanicznych, fizjologicznych, psycho-fizjologicznych i koordynacyjnych zdolności motorycznych przeprowadzonych w Olsztyńskiej Szkole Wyższej.

Wszystkie klasy systematycznie (raz w tygodniu) korzystały z basenu i odnowy biologicznej. Wszystkie urazy leczone były w Oddziale Rehabilitacji Szpitala MSWiA pod baczną kontrolą ortopedy-traumatologa Piotra Kulpaki. Zajęcia sportowe realizowane były na obiektach KKS Warmia Olsztyn, SP18-boisko o sztucznej nawierzchni, Orliku przy ul. Jagiellończyka oraz SMS przy ul. Gietkowskiej (siłownia).

Naszymi zawodnikami interesują się inne drużyny z Polski i zagranicy.

Trenerzy:

Jerzy Budziłek