Grand Prix Polski w pływaniu

Kraków 25-26.10.2014

Na Grand Prix Polski w Krakowie naszą Szkołę reprezentowało 12 uczniów. Były to pierwsze zawody z tego cyklu w tym sezonie sportowym i jedne z pierwszych zawodów dla naszych zawodników.
Starty należy zaliczyć do udanych. Padło kilka rekordów życiowych, większość zawodników pływała blisko swoich rekordów życiowych, a jest to dopiero początek sezonu.
Na uwagę zasługują starty Karola Zbutowicza, Mateusza Kasztelana, Jakuba Januszanisa i Angeliki Wikeł.
Karol na dystansie 400 m stylem zmiennym wyścig ukończył na III miejscu, na 200 m stylem zmiennym uplasował się na VI pozycji. W klasyfikacji ogólnej zawodników 16-17 letnich zajął III m.
Mateusz Kasztelan w klasyfikacji ogólnej zawodników 16-17 letnich uplasował się tuż za Karolem na IV pozycji. Na uwagę zasługują wyniki osiągnięte na dystansach 400 i 200 m stylem dowolnym.
Angelika Wikieł na 200 m stylem klasycznym zajęła II miejsce a na 100 m stylem klasycznym miejsce IV.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!