Wielomecz Pływacki Juniorów w Izraelu

Karol Zbutowicz podczas Wielomeczu Juniorów w Izraelu zwyciężył na 400 m st. zmiennym. Karol popłynął 4:21,87 i osiągnął wynik lepszy od minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów w Szanghaju. Zawodnik całkowicie zdominował rywalizację w stylu zmiennym zdobywając kolejny złoty medal na dystansie dwa razy krótszym na 200 m stylem zmiennym z czasem 2:04,06 ustanawiając nowy rekord Polski, który został ustanowiony w 2009.
W popołudniowej sesji Karol wystartował poza konkursem na 200 m st. klasycznym i uzyskał 2 wynik zawodów (2:18,68). Wspólnie z kolegami z reprezentacji Polski Karol zdobył srebrny medal w sztafecie 4×200 m st. dowolnym.