ZAWODY EUROPY ŚRODKOWEJ W PŁYWANIU PRAGA 5-7.12.2014 r.

W ostatni weekend nasz pływak Karol Zbutowicz startował w Zawodach Europy Środkowej w Pływaniu w Pradze. Na 50 metrowej pływalni Czech rywalizowali ze sobą zawodnicy z Węgier, Czech, Słowacji, Słowenii, Rumuni i Serbii no i oczywiście z Polski. Polskę na tej prestiżowej imprezie reprezentowało 20 zawodników z Polski i wśród nich nasz uczeń Karol Zbutowicz.
Karol na tych zawodach zdobył 4 medale. Najlepszy występ zaliczył na dystansie 400 m stylem zmiennym zdobywając złoty medal. Dwa srebra zdobył na dystansie o połowę krótszym czyli 200 m stylem zmiennym i 200 m stylem klasycznym oraz medal brązowy na 100 m stylem klasycznym.
Drużyna Polska w ogólnej klasyfikacji drużynowej zajęła II miejsce ustępując miejsca drużynie z Węgier.