Zimowe MP Juniorów 17-18 letnich

W dniach 13-15 marca odbyła się najważniejsza impreza sportowa dla naszych pływaków – Zimowe Mistrzostwa Polski, które odbyły się w Gliwicach. W Mistrzostwach brało udział 12 uczniów z kl. I LO To pierwszy tak poważny sprawdzian dla naszych zawodników, którzy ten pierwszy egzamin zdali śpiewająco.
Ciężka i mozolna praca opłaciła się bo z Zimowych Mistrzostw Polski nasi uczniowie wrócili z 8 medalami (4 złote, 2 srebrne i 2 brązowe) zaliczyli 8 Finałów A i szereg Finałów B. Padło wiele rekordów życiowych oraz jeden Rekord Polski
Multimedalistą okazał się Karol Zbutowicz, który z MP przywiózł 5 medali:
3 medale indywidualnie 2 medale złote na 200 i 400 metrów stylem zmiennym, 1 srebrny na 100 m stylem zmiennym robiąc minimum naIgrzyska Europejskie w Baku;
2 medale w wyścigach sztafetowych – złoty na dystansie 4×100 m stylem zmiennym bijąc wraz z kolegami klubowymi Rekord Polskizawodników 17 letnich i 1 srebrny na dystansie 4×200 m stylem dowolnym.

Oprócz niego medale zdobywali:
Wikieł Angelika 1 medal złoty na dystansie 200 m stylem klasycznym, IV m na dystansie 100 m stylem klasycznym,
Kasztelan Mateusz 3 medale
1 medal brązowy na 400 m stylem dowolnym, V m na dystansie 200 m stylem dowolnym, VII m na dystansie 1500 m stylem dowolnym;
2 medale w wyścigach sztafetowych – złoty na dystansie 4×100 m stylem zmiennym bijąc wraz z kolegami Rekord Polski zawodników 17 letnich i 1 srebrny na wyścigu na dystansie 4×200 m stylem dowolnym.
Chodań Alan 1 medal
1 medal srebrny w wyścigu sztafetowym na dystansie 4×200 m stylem dowolnym na 400 m stylem zmiennym, IV m na dystansie 200 m stylem motylkowym
Piwowarski Konrad 1 medal
1 medal złoty w wyścigu sztafetowym na dystansie 4×100 m stylem zmiennym bijąc wraz z kolegami Rekord Polski zawodników 17 letnich, VII m na dystansie 100 m stylem motylkowym, VIII m na dystansie 50 m stylem motylkowym
Sternak Piotr 1 medal
1 medal brązowy w wyścigu sztafetowym na dystansie 4×100 m stylem dowolnym

W wyścigach finałowych startowali:
Maciej Danilewski, Januszanis Jakub i Perkowski Wiktor Wszyscy zawodnicy powinni starty w mistrzostwach zaliczyć do udanych, startowaliśmy w wielu finałach, większość startów zakończona była rekordami życiowymi.

Trenerom Tomaszowi Grabysa i Agnieszce Kozłowskiej oraz wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów