Dwa medale zawodniczek taekwondo SMS Olsztyn podczas międzynarodowego turnieju German Open

German Open jest turniejem klasy A. Wyższą rangę w Europie mają tylko mistrzostwa kontynentu. W Hamburgu rywalizowało ponad 1000 zawodniczek i zawodników (juniorzy i seniorzy) z blisko 50 państw, w tym z tak odległych krajów jak Australia, Kanada i USA.

Gabrysia wygrała dwie walki (pokonała Janę Rujić z Serbii 3:2 oraz Norweżkę Julię Enksen 4:1), lecz w półfinale przegrała 1:5 z późniejszą złotą medalistką Luciją Mladenović z Chorwacji.

Aleksandra Kowalczuk wywalczyła brązowy medal w kat. 68+ junior. W drodze do medalu Ola pokonała Baser Nigda z Niemiec oraz Satcuk Natalie z Rosji. W półfinale nieznacznie uległa Turczynce 6:7, która została zwyciężczynią tej kategorii.