Mistrzostwa Polski Seniorów w Tekwondo

plakat

W sobotę 30.11.2013 roku zakończyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim Rywalizacji o miano najlepszego zawodnika kraju wystartowało 120 zawodników z 24 klubów z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa zawodników wraz z trenerami oraz absolwentów naszej szkoły. W hali Urania walki eliminacyjne oraz galę finałową obejrzało ponad 700 widzów. Swoja obecnością zaszczycili:
Prezydent Olsztyna pan Piotr Grzymowicz
Wicemarszałek Województwa Pani Anna Wasilewska
Dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Pani Alicja Rutecka
Wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 Mistrzostwa Sportowego pani Elżbieta Giedziun-Kakojejko,
oraz nauczyciele i wychowawcy naszych uczniów-zawodników.

Zawodnicy szkoły zdobyli 4 medale:

1. Magdalena Obrębska medal złoty w kat. wag.-49
  2. Aleksandra Kowalczuk medal srebrny w kat. wag. +73
  3. Patrik Chrapkowski medal srebrny w kat. wag. -58
  4. Sylwia Okuniewska medal brązowy w kat. wag. -62
  • Patryk Chodnicki miejsce V w kat. wag. -68
  • Kryspin Chojnowski miejsce V w kat. wag. -58
  • Jakub Andrzejczak miejsce V w kat. wag. -68

urania02

urania03

urania04

urania05

Aleksandra Kowalczuk podczas ceremonii otwarcia otrzymała pamiątkowy dyplom i medal z rąk Prezesa Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego pana Artura Chmielarza, za złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów.

Gratulacje Justyna Niedziałek