Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w taekwondo

01

W dniach 26-28.09.2014 r. W Austrii odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w taekwondo, naszą reprezentowała 4 osobowa reprezentacja:
Aleksandra Kowalczuk
Gabriela Wierzbicka
Magdalena Obrębska
Patrik Chrapkowski

Do medalu MME zabrakło niewiele. Blisko medalu była Gabriela Wierzbicka, która w walce o medal uległa Niemce przez wskazanie systemu!!! Madgalena Obrębska która wygrała 1 walkę z Turczynką i o medal przegrała z Serbką 3:2. Również o medal, jednym punktem i z Serbką przegrała swoją pierwszą walkę Aleksandra Kowalczuk 4:3. Patrik Chrapkowski musiał uznać wyższość Niemca już w pierwszej walce.
Reprezentacja Polski ostatecznie wywalczyła 4 medale: złoto i 3 srebra i zajęła 4 miejsce drużynowo. Jest to wynik niewątpliwie najlepszy w dotychczasowej historii startów Polaków na MME. Niewiele zabrakło a medali byłoby jeszcze więcej, aż 4 zawodników przegrało swoje walki o medal 1 punktem.
nasza była uczennica Aleksandra Krzemieniecka wywalczyła srebrny medal!!! W drodze do finału pokonała Holenderkę 12:3 i Ukrainkę 5:1, w finale przegrała z Serbką 0:6
Poziom walk, zmotywowania oraz atmosfery panująca w reprezentacji pozwalają wierzyć, że jeszcze nie raz usłyszymy o sukcesach sportowych naszych zawodników.