Ola Kowalczuk z Turcji wróciła z dwoma medalami!

W dniach 10.02.2015 i 13-15.02.2015 zostały rozegrane dwa turnieje z cyklu Pucharu Świata (G1), zaliczane do rankingu olimpijskiego. Powody do zadowolenia ma Aleksandra Kowalczuk uczennica SMS Olsztyn, która wywalczyła dwa medale: brązowy (10.02.2015) podczas Klubowych Mistrzostw Europy oraz złoty (14.02.2015) na turnieju Turcja Open.

Podczas Klubowych Mistrzostw Europy Kowalczuk bez problemu poradziła sobie w pierwszej walce z zawodniczka gospodarzy – Turczynką Yildiz Busra wygrywając walkę 6:0. W kolejnej walce trafiła na aktualna mistrzynię Europy Walkden Bianca, która tym razem pokonała Kowalczuk 1:5, ostatecznie wygrywając zawody.

Kolejny turniej Turcja Open (13-15.02.2015) był dla Kowalczuk dużo bardziej udany. Ola walczyła drugiego dnia (14.02.2015), wygrywając 4 walki stanęła na najwyższym stopniu podium. W pierwszej walce trafiła na zawodniczkę z Chorwacji – Rados Iva (nr 16 olimpijskiego rankingu), po wyrównanym pojedynku wygrała w dogrywce 3:0. Kolejna walka, z ta sama Turczynką z którą walczyła 4 dni wcześniej zakończyła się ponownie wysokim zwycięstwem 5:0. W walce o medal Kowalczuk zmierzyła się z bardzo silną Francuzką Epangue Gwaladys (nr 7 olimpijskiego rankingu i wielokrotna mistrzyni Europy, brązowa medalistka IO Pekin 2008) wygrywając 9:3. Finał z kolejna Turczynką Kus Nafia zakończył się dopiero w dodatkowej rundzie, w którym to Kowalczuk jako pierwsza wyprowadziła celny strzał, tym samym wygrywając walkę i finał.

Kolejny start i możliwość zdobycia cennych punktów rankingowych już niebawem w Egipcie (Luksor Open 27.02-01.03.2015).