XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich – Łódzkie 2013

Na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Nr 2 w Łowiczu, mieszczącej się przy ul. Topolowej odbyły się zawody w Taekwondo Olimpijskim. Impreza odbywała się w ramach XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich – Łódzkie 2013 (OOM 2013) i wzięło w niej udział 245 osób: 180 zawodników, 30 sędziów i 35 trenerów. Zawody w Łowiczu trwały trzy dni (od 14 do 16 czerwca 2013).

Województwo Łódzkie zwyciężyło w ogłoszonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki „Konkursie na organizację zawodów finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w latach 2012 – 2013”. Tym samym stało się gospodarzem XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich – Łódzkie 2013 (OOM 2013). Naszą Szkołę reprezentowało 10 zawodników wraz z trenerami Justyna Niedziałek i Marcinem Chorzelewskim. Łącznie zdobyliśmy 4 medale:
– Maciej Tomaszewski I miejsce
– Przemysław Gutowski II miejsce
– Agnieszka Stachurska II miejsce
– Michał Peła III miejsce
oraz 6 miejsc 5-tych, tym samym sześć razy przegraliśmy o medal :
– Mikulicz Ola V miejsce
– Stachurska Agnieszka V miejsce
– Banaszczyk Sylwia V miejsce
– Wajzer Maria V miejsce
– Bartkowiak Aleksander V miejsce
– Kowalski Adam V miejsce.