XX Polish Open – XVI Warsaw Cup

W dniach 31.08-01.09.2013 roku, w Hali Sportowej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbył się XX Polish Open – XVI Warsaw Cup w taekwondo olimpijskim. W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział prawie 700 zawodników z 26 krajów w tym z takich jak Afganistan czy Somalia. Najsilniejsze reprezentacje – poza oczywiście wieloma świetnymi krajowymi zawodnikami – to reprezentacje Hiszpanii, Chorwacji, a także duża grupa Rosjan, Białorusinów, Czechów, Duńczyków, Finów, Ukraińców oraz zawodników z Izraela. Poziom sportowy walk był w tym roku wyjątkowo wysoki. Wiele walk w wykonaniu naszych zawodników, szczególnie uczestników Mistrzostw Świata Seniorów, uczestników i medalistów Mistrzostw Europy Kadetów a także przygotowujących się do ME Juniorów, stało na bardzo wysokim poziomie. Całość uatrakcyjniła ceremonia otwarcia zawodów z defiladą, pokazami i walkami finałowymi na najwyższym sportowym poziomie. Na zawodach osobiście obecny był Ambasador Republiki Korei w Polsce, który ufundował najlepszym zawodnikom wartościowe nagrody od firmy Samsung, a taką nagrodę otrzymała nasza absolwentka Aleksandra Krzemieniecka która w swojej kategorii wagowej była najlepsza. Zawodnicy naszej szkoły wywalczyli medale:

W kategorii kadet
Sylwia Banaszczyk medal srebrny