Złota Ola!!!

W dniach 30.05-01.06.2014 w Innsbrucku odbył się prestiżowy turniej klasy G (turniej objęty systemem rankingowym do Igrzysk Olimpijskich RIO 2016). Najlepiej z całej ekipy Polki spisała się nasza uczennica – zawodniczka taekwondo Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie Aleksandra Kowalczuk z klubu AKS OSW Start Olsztyn, która wywalczyła złoty medal wygrywając aż 4 walki. Droga do finału nie była łatwa, pierwszą walkę Ola wygrała z reprezentantka Szwecji (na co dzień klub niemiecki) Ikonen Casandra 1:0. Szwedka to aktualna brązowa medalistka Mistrzostw Świata.

Kolejna walka z Ukrainką Maryną Konievą również wygrana 1:0 (Ukraina to olimpijka z Londynu a nominację wywalczyła jako nr 1 z kwalifikacji europejskiej). W półfinale kolejną wygraną walkę Kowalczuk stoczyła z Turczynką Deniz Cansel, Ola wygrywała już 7:0, ale w końcówce w wyniku dwóch błędów straciła całą przewagę. Walkę jednak na swoją korzyść rozstrzygnęła w czwartej dodatkowej rundzie wygrywając złotym punktem. Finał… również emocjonujący i bardzo wyrównany z Niemką Katariną Weiss wygrany 1:0 (Niemka w półfinale pokonała aktualna Mistrzynie Europy wynikiem 5:3).
Dzięki wygranej Aleksandra Kowalczuk zdobyła również bardzo cenne punkty do rankingu światowego.

ola_austria01Na zdjęciu Ola z trenerem Marcinem Chorzelewskim

ola_austria02