MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW W TAEKWONDO

Zawodnicy taekwondo Szkoły Mistrzostwa Sportowego zdobywali dwa brązowe medale Mistrzostwa Europy Juniorów w Azerbejdżanie:
Agnieszka Benedict (AZS – UWM Olsztyn) w kategorii wagowej 52 kg,
Piotr Hatowski (AZS-UWM Olsztyn) w kategorii wagowej 78 kg,
a V miejsce w kategorii wagowej 63 kg wywalczyła Klaudia Pruszczyk (Wikingowie Pisz).

Aga wygrała pierwszą walkę 6:1 przed czasem w II rundzie. Następnie walczyła  z zawodniczką z Bośni Ismetą Kamber, którą pokonała 7:0. Kolejną walkę Aga wygrała z przedstawicielką gospodarzy Azerką Aliyeva Farida 7:0. W walce o finał walczyła z Chorwatką. Niestety Aga ze względu na skręconą kostkę wycofała się  z walki z Maricą Sumic.
Piotr wygrał pierwszą walkę z Litwinem Vitoldas Dzkievic 9:6 drugą wygrał z Azerem Hassanov Ragif 6:4, a walce o finał Piotrek przegrał 0:7 z grekiem Tzelos Nikolas.
Klaudia pierwszą walkę wygrała z Angeliką Stellą Whitehead 8:5,  drugą przegrała złotym punktem Greczynką Marią Vasilakakou 3:3.
Patryk Dużyński uległ w pierwszej walce zawodnikowi z Francji.

To najlepszy dotychczasowy start zawodników SMS Olsztyn w ME: 2 brązowe medale! i 5 miejsce.  Wygrane z zawodnikami czołowych drużyn Europy Azerbejdżanu, Włoch i Wielkiej Brytanii cieszą i pokazują wielki potencjał młodego pokolenia przyszłych Mistrzów!
Baku jest szczęśliwym miejscem dla Olsztyniaków. Dwa lata temu również w trakcje Mistrzostw Europy Juniorów, Beata Przewłocka (AZS – UWM Olsztyn) zdobyła brązowy medal, a jej kolega klubowy Aleksander Rychlik był piąty. Beata i Aleksander są obecnie absolwentami naszej szkoły.

Sporządziła: Justyna Niedziałek