DŁUGODYSTANSOWE MISTRZOSWA SZKÓŁ SMOCZYCH ŁODZI

ŁUGODYSTANSOWE MISTRZOSWA SZKÓŁ SMOCZYCH ŁODZI
w ramach Długodystansowych Mistrzostw Polski

W dniu 29 września odbyły się w Olsztynie zawody smoczych łodziach na jeziorze Długim. Po raz pierwszy w historii powojennej zaroiło się tam od łódek pływających. Po wybudowaniu ścieżek rowerowo-pieszych Olsztyński Klub Smoka zorganizował przy udziale Władz Miasta pierwsze regaty na jeziorze Długim.

Podczas zawodów na starcie stanęła osada naszej szkoły złożona z uczniów Gimnazjum i Liceum na dystansie 1500 metrów – zajęła pierwsze miejsce.

Nasza załoga po odbyciu 3 treningów specjalistycznych pod kierunkiem trenera Andrzeja Kamińskiego pokonała szkolną osadę z Gdańska oraz dwie załogi z olsztyńskich liceów. Po zawodach wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz zjedli zasłużoną grochówkę.