Dzień Patrona Szkoły w gimnazjum

Przygotowania do Święta Szkoły zawsze wiążą się ze wspomnieniami o Patronie. Tego roku, w związku z dwudziestą rocznicą śmierci Mariana Bublewicza w gimnazjum odbył się Dzień Patrona. Obchody rozpoczęły się od uroczystego apelu i przypomnienia sylwetki Patrona. Uczniowie obejrzeli film, w którym wspominali Mariana Bublewicza ludzie mu bliscy – córka, współpracownicy, przyjaciele. Potem nastąpiła chwila refleksji nad historią szkoły podczas odwiedzin w Izbie Pamięci oraz zwiedzania wystawy kronik szkoły w bibliotece. W drugiej części odbył się „Konkurs wiedzy o historii szkoły i jego Patronie”, a także „konkurs wiedzy ogólnej” przygotowany przez uczniów klasy II w ramach projektu edukacyjnego. W konkursie wiedzy o historii szkoły i jej Patronie zwyciężyły ex aequo klasy I i III, zaś w konkursie wiedzy ogólnej pierwsze miejsce zajął Krystian Kuniec, uczeń klasy III. Gratulacje.