„Nietradycyjne” Jasełka

Tradycyjnie, w ostatnim dniu przed zimową przerwą świąteczną, uczniowie gimnazjum pod kierunkiem p. Małgorzaty Jacewicz przygotowywali „nietradycyjne” jasełka. Jasełka corocznie wystawiane przez gimnazjalistów dla nauczycieli, trenerów i pracowników szkoły, choć rozgrywają się w tradycyjnej scenerii, zawsze odwołują się do problemów współczesnego świata. Tegoroczne przedstawienie poruszało problem kryzysu wiary. Gimnazjaliści, jak co roku, stanęli na wysokości zadania i swoją grą aktorską, która łączyła ekspresję słowa i ruchu, wzruszali i skłaniali widzów do refleksji. Poradzili sobie świetnie z elementami pantomimy, zaś nowym elementem było wprowadzenie interakcji z publicznością. Jedno jest pewne – młodzież z naszego gimnazjum potrafi poruszyć sumienia, ale potrafi też mówić tak, by się wsłuchać w jej słowa. I tradycyjnie po tych „nietradycyjnych” jasełkach salę różową opuszczał tłum zadumanych widzów.