Niezwykła wystawa

12 maja uczniowie klas V i VI wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Anetą Wojtkiewicz i p. Asią Ulatowską-Letko wybrali się do BWA na wystawę zatytułowaną „Przedziwny ogród Wilkonia” .

Okazało się, że w środku miasta można znaleźć tajemniczy ogród wypełniony przepięknymi rzeźbami zwierząt i ptaków. Wszystkich zachwyciły monumentalne tur i łoś, groźny dzik i sympatyczny słonik. Można było bez lęku pogłaskać drewnianego krokodyla i pumę. Za to na drapieżne ryby, które miały zęby zrobione z … gwoździ, trzeba było uważać. 🙂 Niezwykle prezentował się także drewniany Don Kichot wraz ze swym giermkiem Sancho Pansą.

W sali obok zorganizowany był pokaz filmów animowanych oraz miejsce do rysowania i malowania. Zostawiliśmy tam kilka naszych prac. Mieliśmy także chwilę, aby odetchnąć w atrium, słuchając szumu fontanny.

To była naprawdę udana wycieczka; powoli bywanie w czerwcu w BWA staje się naszą szkolną tradycją 🙂