Obchody Dnia Papieskiego

Papież Jan Paweł II jest dla młodych ludzi niekwestionowanym wzorcem. Jest też postacią inspirującą: papież – poeta – człowiek teatru… Dzień Papieski w gimnazjum odbywał 22 października się właśnie pod znakiem spotkania z poezją i teatrem. Młodzież mogła się sprawdzić tym razem w roli scenarzystów i reżyserów oraz… aktorów. Spośród przygotowanego zestawu tekstów reprezentanci klas wybierali utwory, które łączyli w jeden scenariusz i przygotowywali scenki, dbając o scenografię, rekwizyty a także o piękno słowa mówionego. Zaprezentowane miniatury teatralne potwierdziły po raz kolejny, że uczniowie SMS mają wspaniałą wyobraźnię i nieprzeciętny talent… nie tylko sportowy.