„Oto nadeszła pora taka, by ucznia zrobić z przedszkolaka…”

W dniu 12 października 2012 r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego odbyło się Pasowanie na Ucznia Klasy I Szkoły Podstawowej nr 23. Podczas przygotowanego, pod okiem wychowawczyni Katarzyny Świeczkowskiej, programu artystycznego uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności. Recytując wiersze i śpiewając piosenki pochwalili się swoją wiedzą na temat Ojczyzny, zasad zachowania w szkole, ochrony środowiska oraz bezpiecznego poruszania się po drogach. Pokazali jak bardzo kochają swoich rodziców oraz chcą dzielnie pełnić obowiązki ucznia i sportowca.

W obecności dyrekcji szkoły, rodziców i zaproszonych gości uroczyście złożyli ślubowanie. Pani dyrektor Barbara Rapińczuk dokonała pasowania i wręczyła uczniom pamiątkowe statuetki. Ta ważna uroczystość przysporzyła wielu emocji i wzruszeń, zarówno naszym małym pierwszoklasistom, jak i ich rodzicom. Niejednemu łza zakręciła się w oku…

Katarzyna Świeczkowska