Przedstawienie „Jak znaleźć księcia z bajki”

30 kwietnia 2013 roku uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej Nr 23 wcielili się w postaci z bajek. Na scenie można było zobaczyć wilka z Czerwonym Kapturkiem, Śpiącą Królewnę, Kopciuszka, Królową Śniegu i wiele postaci towarzyszących głównym bohaterom. Mali aktorzy debiutowali przed rodzicami, zaś 6 maja 2013 roku wystąpili przed społecznością szkolną. Na przedstawienie przybyli zaproszeni goście: pani dyrektor Barbara Rapińczuk, pani wicedyrektor Anna Michels, pracownicy szkoły oraz uczniowie klas starszych. W kilku scenach nawiązujących do znanych bajek uczniowie w humorystyczny sposób przekazali widzom stare prawdy życiowe i morały. Spektakl reżyserowany przez wychowawczynię pierwszoklasistów panią Katarzynę Świeczkowską i z wielkim zaangażowaniem odegrany przez młodych aktorów, wzbudził zachwyt i gromkie brawa widowni.

;