Quiz wiedzy o Patronie szkoły

Dnia 8 lutego 2013 r. w X Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie odbył się quiz wiedzy o Patronie szkoły. Przygotowały go panie: Iwona Hryniuk i Ewa Kowalewska. Konkurs wygrali: Magdalena Śmiglewska z klasy III b oraz Konstanty Karkulowski z klasy III a. Nasi uczniowie odznaczyli się wszechstronną wiedzą o Marianie Bublewiczu. Wyniki zostały ogłoszone jeszcze tego samego dnia na uroczystym apelu podsumowującym I półrocze pracy w liceum.

Z okazji Święta Szkoły w szkole pojawiły się także plakaty upamiętniające sylwetkę Patrona szkoły. Okazało się, że inicjatywą wykazała się klasa I a, która w ten sposób pragnęła oddać hołd wielkiemu sportowcu i człowiekowi Marianowi Grzegorzowi Bublewiczowi. Dziękujemy uczniom tej klasy za miły gest, który świadczy o ich wrażliwości i zaangażowaniu w życie szkoły.