STYPENDIUM PREZYDENTA MIASTA OLSZTYNA DLA NASZYCH UCZNIÓW!

W dniu 15 października odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezydenta Miasta Olsztyna dla najlepszych uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Wyróżnionych zostało 49 uczniów z wysokimi średnimi ocenami, osiągnięciami w konkursach lub olimpiadach.

Wśród laureatów znaleźli się trzej uczniowie naszej szkoły:

1. Michał Przyborowski oraz Michał Wiśniewski – uczniowie klasy II a X Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie, trenują piłkę nożną. Pomimo dużych obciążeń treningowych, nasi chłopcy są w stanie wygospodarować czas, aby nie tylko grać w piłkę, ale również zdobywać wiedzę. Uczniowie ci, uzyskali bardzo wysokie średnie z przedmiotów w klasie pierwszej: Michał Przyborowski – 5,38; Michał Wiśniewski – 5,0. Ponadto Michał Przyborowski wziął udział w tegorocznych eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej, natomiast Michał Wiśniewski aktywnie uczestniczy w życiu szkoły, angażując się w przedsięwzięcia Rady Samorządu Uczniowskiego. Obaj uczniowie pracują przy realizacji zadań w konkursie „Zakładka”, organizowanym przez Urząd Miasta – w naszej szkole pod hasłem: „Sport – moją pasją”.

2. Kryspin Chojnowski – uczeń klasy I b X Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie, trenuje taekwondo olimpijskie. Posiada drugi stopień kup i czerwony pas. Członek Kadry Wojewódzkiej Juniorów. Tegoroczny brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów, oraz Międzynarodowego Turnieju „Bydgoszcz Cup 2012”. Obecnie przygotowuje się do Międzynarodowych Zawodów „Canarian Open 2012”, które odbędą się w listopadzie w Hiszpanii.

Przyznanie Stypendium Prezydenta Miasta Olsztyna to wielki zaszczyt i wyróżnienie dla naszych uczniów – zawodników. Bardzo serdecznie gratulujemy!!!!

Opracowała: Anna Michels