Dzień Papieski „JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ DIALOGU”

XIII DZIEŃ PAPIESKI „JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ DIALOGU”
obchodzony w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5
Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie

dzien papieski

Dzień Papieski obchodzono w naszej szkole w dniach 28.10-30.10.2013r. Na każdym etapie edukacyjnym zaakcentowano to wydarzenie w inny sposób. Uczniowie kl. IV-V przygotowali i przedstawili, pod kierunkiem Pani Joanny Żach montaż słowno – muzyczny pt. Wspomnienia o błogosławionym Ojcu Świętym. Występ dzieci ubogacił pokaz multimedialny o Karolu Wojtyle – Janie Pawle II, oraz wspólny śpiew pieśni „Barka”, „Polskie kwiaty” przy akompaniamencie Pani Anety Wojtkiewicz. W uroczystości uczestniczyła Pani Dyrektor Barbara Rapińczuk, nauczyciele i uczniowie szkoły podstawowej. Uczniowie kl. IV-VI, uzdolnieni plastycznie, wykonali prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Jan Paweł II w oczach dziecka”, organizowany przez Muzeum w Bielsku Podlaskim. Pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie z rąk Dyrektora szkoły otrzymali:

dzien papieski

1. Maja Wojciech kl. IV
2. Izabela Krajewska kl. IV
3. Wiktoria Kania kl. IV
4. Julia Boczkowska kl. V
5. Agata Boraczyńska kl. VI
6. Natalia Nikliborc kl. VI
7. Damian Wierzbicki kl. VI

W X Liceum Ogólnokształcącym dnia 28.10.2013r przeprowadzono, wśród uczniów wszystkich klas, konkurs wiedzy o Karolu Wojtyle – Janie Pawle II. Komisja konkursowa wyłoniła trzech zwycięzców, którzy uzyskali największą ilość punktów, na możliwą do osiągnięcia (70 pkt.).

1 miejsce w konkursie zajął Michał Przyborowski kl. III A,
2 miejsce zajął Michał Wiśniewski kl. III A,
3 miejsce zajęła Dominika Pszczółkowska kl. III B.

Przyznano również 3 wyróżnienia uczennicom klasy I B za dobre wyniki w konkursie. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe a uroczystym apelu dnia 18.11.2013r.

Ewa Gałęziewska