OBCHODY 67 ROCZNICY ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ

We wtorek 8 maja przypadła 67 rocznica zakończenia II Wojny Światowej. Z tej okazji w Olsztynie odbyły się uroczystości na cmentarzu wojennym przy ul. Szarych Szeregów.

Tego dnia ponad 67 lat temu w Berlinie w obecności przedstawicieli wojsk Sowieckich został podpisany akt kapitulacji wojsk niemieckich. Był to symboliczny koniec II wojny światowej w Europie – wojny, która pochłonęła 55 milionów istnień ludzkich.

Podczas olsztyńskich uroczystości kombatanci, przedstawiciele władz, wojska, policji i straży pożarnej oddali hołd żołnierzom walczącym i poległym podczas wojny. Po apelu poległych i salwie honorowej złożono kwiaty pod pomnikiem poświęconym poległym w czasie II wojny światowej. Przedstawiciele naszej szkoły w osobach Pani wicedyrektor Anny Michels, opiekuna Pocztu Sztandarowego pani Beaty Gojło oraz uczniów reprezentujących Poczet Sztandarowy również miała zaszczyt uczestniczyć w tym jakże podniosłym wydarzeniu.

8 maja 01

8 maja 02