Odsłonięcie tablicy pamiątkowej

A.M. Szczygło

<W piątek 25.10.2013 na ścianie budynku Zespołu Szkół Samochodowych w Olsztynie uroczyście odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą b. szefowi Biura Bezpieczeństwa Narodowego Aleksandrowi Szczygle, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Tablicę odsłonili siostra i brat tragicznie zmarłego – Ewa i Edward Szczygło. Wmurowano ją w ścianę budynku Zespołu Szkół Samochodowych przy al. Wojska Polskiego – dawnego Technikum Kolejowego w Olsztynie, w którym latach 1978-83 uczył się polityk. W uroczystości odsłonięcia tablicy wzięli ponadto udział byli współpracownicy Aleksandra Szczygło, jego znajomi i przyjaciele, jak również Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, przedstawiciele Rady Miasta, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych. Wśród nich reprezentacja naszej Szkoły.

tablica02
tablica03