SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

GIMNAZJUM NR 10
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

Jak nakazuje tradycja uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2013/2014 rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odegrania hymnu państwowego.

  
 

Pamięć o tych, którzy oddali życie w walce o wolność i poszanowanie praw człowieka uczciliśmy minutą ciszy.

 

Wspólnie z nami nowy rok szkolny witali: pan Dariusz Nowicki, trener koordynator AZS UWM i psycholog sportu oraz pan Janusz Milewski, prezes Kayak Sport Club Olsztyn.

 

Szczególnie ciepło powitaliśmy najmłodszych – uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej.

  
 

W swoim wystąpieniu pani dyrektor Barbara Rapińczuk serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych, przedstawiła plany i zamierzenia na nowy rok szkolny oraz gratulowała sportowcom wakacyjnych sukcesów.

 

Wśród wymienionych osób znaleźli się nasi absolwenci, którzy potwierdzili swoją wysoką formę osiągając życiowe sukcesy:

Taekwondo

Piotr Chatowski zajął V miejsce na Mistrzostwach Świata w Meksyku; obecnie przebywa na Turnieju w Argentynie ARGENTINA OPEN walcząc o kwalifikację do najlepszej 35. w rankingu Światowej Federacji Taekwondo

Kajakarstwo

Mateusz Kamińskizłoty medalista Mistrzostw Świata w Kanadzie – C-2 na 1000 m, brązowy medalista Uniwersjady w Kazaniu – C-4 na 10000 m, Mistrzostwa Europy Seniorów w Poznaniu – V miejsce C-4 na1000 m, srebrny medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy U 23 w Montevero (Portugalia) – C-2 na1000 m

Denis Ambroziakbrązowy medal w K-4 na 200 m oraz IV miejsce w K-1 na 200 m podczas Uniwersjady w Kazaniu, złoty medalistaMłodzieżowych Mistrzostw Europy U 23 w Montevero (Portugalia) w K-1 na 2000 m

Lekka atletyka

Karol Zalewskizłoto w biegu na 200 m na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U 23

I to wszystko w ciągu jednych wakacji…

 

W czasie wakacji ogromne sukcesy odnieśli także nasi uczniowie:

w kajakarstwie: Wojciech Suwiński, Kamil Ptaszkowski, Krystian Kuniec, Przemek Zawalich, Mateusz Kozakiewicz, Karol Puźniewski, Patryk Żebrowski, Patryk Baranowski, Błażej Brakowiecki, Cezary Ołdakowski, Rafał Cybulski, Dominik Bugaj, Martyna Lisiecka, Marek Michels
w gimnastyce: Natalia Sarnowska, Ewelina Janus, Zosia Rajewska, Agata Boraczyńska
w taekwondo: Sylwia Banaszczyk, Maria Wajzer
w lekkiej atletyce: Martyna Strucińska, Magda Bartczak, Aleksandra Szczerbaczewicz, Mateusz Baczewski, Szymon Łukasik, Rafał Gieszczyński, Kacper Wiesiołek, Daria Strucińska, Justyna Brzezicka, Piotr Ilski.

Społeczności szkolnej zostali również przedstawieni nowi nauczyciele i trenerzy, a po zakończeniu części oficjalnej uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.

Uroczystość prowadziła pani Justyna Sobeczek.