Wielki sukces sportowy naszego ucznia - Bartek Koziejko brązowym medalistą Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym

GIMNAZJUM NR 10

79-lecie wybuchu II wojny światowej

Olsztyńskie obchody 79-lecia wybuchu II wojny światowej odbyły się na placu przed pomnikiem Armii Krajowej.

Rozpoczęcie olsztyńskiej uroczystości, upamiętniającej ofiary II wojny światowej oznajmiło w samo południe wycie syren alarmowych. Zaraz po nich zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Następnie z okolicznościowymi przemówieniami wystąpili przedstawiciele, władz rządowych wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki oraz samorządowych prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Na uroczystościach nie zabrakło również młodzieży z olsztyńskich szkół, w tym delegacji naszego ZSO Nr 5 MS z Pocztem Sztandarowym Szkoły oraz mieszkańców stolicy regionu. Po modlitwie za zmarłych uroczystość zakończyło złożenie wieńców i wiązanek kwiatów przez przybyłych na uroczystość przedstawicieli władz rządowych, samorządowych, kombatanckich oraz szkół.

1_wrzesnia2018_01

1_wrzesnia2018_02