80-ta rocznica wybuchy II wojny światowej

Olsztyńskie obchody 80-lecia wybuchu II wojny światowej odbyły się na placu przed pomnikiem Armii Krajowej. Uroczystość upamiętniająca ofiary II wojny światowej rozpoczęła się odśpiewaniem przez zgromadzonych Mazurka Dąbrowskiego.
W wydarzeniu wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele administracji rządowej, samorządowcy, służby mundurowe, przedstawiciele środowisk kombatanckich oraz mieszkańców stolicy regionu. Nie zabrakło również młodzieży z olsztyńskich szkół, w tym delegacji naszego ZSO Nr 5 MS z Pocztem Sztandarowym Szkoły. Po modlitwie za zmarłych uroczystość zakończyło złożenie wieńców i wiązanek kwiatów przez przybyłych na uroczystość przedstawicieli władz rządowych, samorządowych, kombatanckich oraz szkół.

Opiekunowie pocztu sztandarowego: Świstak, D. Ścisło

Chorąży pocztu: Maciej Dziarmaga