Absolwent naszej Szkoły Piotr Hatowski zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy Młodzieży w taekwondo!

W ostatnim dniu II Mistrzostw Europy Młodzieży (18-21 lat), które odbywają się w Charkowie na Ukrainie – Piotr Hatowski absolwent SMS w Olsztynie, w kategorii do 87 kg wywalczył brązowy medal. Piotr Hatowski w drodze do brązowego medalu pokonał w pierwszej walce, jednym punktem (6:5), Hiszpana Mendez Juan. W kolejnej walce (ćwierćfinałowej) pokonał także jednym punktem (4:3) zawodnika z Austrii – Decker, Christoph. W ten sposób Polak już wszedł do strefy medalowej. W drodze do finału niestety uległ Niemcowi Lukasowi Ivers (7:2). Niemiec z kolei w walce finałowej został znokautowany przez Turka – Akkus, Ismail. Piotrek jest już zdobywcą brązowego medalu mistrzostw Europy w 2007 r., ale w kategorii juniorów. W tym roku odnotował także udany start na turnieju międzynarodowym – Spanish Open w Alicante, gdzie również zdobył brązowy medal. W drugim dniu II Mistrzostw Europy Młodzieży Michał Wielgosz w kat. do 63 kg. wygrał pierwszą walkę z Brytyjczykiem Malik Jibreel (9:4). W drugiej nieznacznie uległ zawodnikowi z Izraela (4:6) Cosar Gokhan. Z kolei Mateusz Lasek (absolwent SMS w Olsztynie) w kat. 68 kg przegrał pierwszą walkę na punkty z Turkiem – Cosar Gokhan i niestety zakończył swój udział w turnieju. Dobrze rozpoczął się trzeci dzień II Mistrzostw Europy Młodzieży (18-21 lat) w Charkowie na Ukrainie Karol Wielgosz w kat. 74 kg. Wygrał pierwszą walkę na punkty 5:8 z Litwinem Urbutis Deivydas, niestety drugą walkę przegrał.

Justyna Niedziałek