Adidas Cup Erlangen Niemcy

ADIDAS CUP

Olsztyńscy zawodnicy taekwondo olimpijskiego, reprezentujący Szkołę Mistrzostwa Sportowego uczestniczyli w miniony weekend w 9. edycji Turnieju Miedzynarodowego Adidas Cup., rozegranego w mieście Erlangen, w południowo-zachodniej częci Niemiec. W turnieju wzieły udział reprezentacje Litwy, Estonii, Chorwacji, Szwajcarii, Niemiec oraz kluby z Niemiec, Belgii i Turcji. Tomasz Kobrzyński: – „Turniej był interesujący głównie ze względu na elektroniczny system sędziowania przy użyciu nowych ochraniaczy tułowia firmy adidas. W tej nowoczesnej technologii kamizelki chroniące tułów reagują na siłę uderzenia przekazując bezprzewodowo informację do komputera i na tablicę punktowó. Z użyciem tego systemu sędziowskiego rozegrane zostaną najblizsze Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorów oraz przyszłoroczne Mistrzostwa Europy Juniorów, co nas głównie interesuje w szkoleniu młodzieży Olsztyńskiej SMS. Z tego powodu w turnieju w Niemczech wzieła udział duża grupa juniorów, którzy spisali się znakomicie. Dwójka juniorów spróbowała swych się w seniorach. Pokazali się tam z bardzo dobrej strony: Magdalena Markiewicz (SMS Olsztyn) wywalczyła srebro w wadze -63 kg, ulegając w finale Szwajcarce, medalistce Mistrzostw Europy i olimpijce z Pekinu. Konrad Jastrzębowski (SMS Olsztyn) zdobył brąz w wadze -84 kg uznając wyższość swego kolegi klubowego, Kamila Chwesiuka. Wśród seniorów świetnie spisał się Mateusz Lasek absolwent naszej szkoły wywalczając złoto w swojej kategorii wagowej (- 67 kg ). Srebrne medale wywalczyli Patryk Durzyński (SMS Olsztyn, waga -62 kg) i Piotr Hatowski (SMS Olsztyn, waga – 78 kg). Brązowe Klaudia Wicik nasza absolwentka (-55 kg) i Michał Masłowski (SMS Olsztyn, -78 kg). Tomasz Kobrzyński: „Mam nadzieję, że to doświadczenie z nowym systemem sędziowskim przełoży się na sukces w Mistrzostwach Europy. Na razie wygląda to bardzo obiecująco. Co prawda obsada nie była silna, ale zawodniczki i zawodnicy wygrali po kilka walk w nowych dla nich warunkach i były to zwycięstwa w ładnym stylu punktami zdobywanymi zarówno w ataku na elektroniczne kamizelki jak i w kierunku głowy””.

Justyna Niedziałek