American Day

W dniu 21 listopada mieliśmy przywilej gościć w murach naszej szkoły szczególnego gościa z Ameryki. Dzięki wystąpieniu Kyla Duba uczniowie klas licealnych, gimnazjalnych i szkoły podstawowej mogli poszerzyć swoją wiedzę w szczególności o historię Święta Dziękczynienia (Thanksgiving), jak również obejrzeć krótkie prezentacje o historii i regionie rodzinnego miasta gościa. Uczniowie brali również udział w dwóch konkursach – American Quiz:

1. „Geografia Stanów Zjednoczonych” dla klas VII, VIII i III gimnazjum;
  2. „Geografia, historia i kultura Stanów Zjednoczonych” dla klas I i II liceum.

Jury w składzie : Pani Magdalena Denert, Pani Dorota Ścisło i Pani Elżbieta Giedziun-Kakojejko ma zaszczyt ogłosić zwycięzców konkursów.

A zatem w kategorii klasy szkoły podstawowej i gimnazjum:

• I miejsce  zajęły klasy VIII;
  • II miejsce klasy VII;
  • III miejsce klasy gimnazjalne;

w kategorii klas licealnych:

• I miejsce klasa II B;
  • II miejsce klasa I A;
  • III miejsce klasa I B.

Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom.

„American Day” przygotowały Panie: Dorota Ścisło i Magdalena Denert.