Apel z okazji 3 maja

Dnia 5 maja w szkole podstawowej odbył się uroczysty apel z okazji 218. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie pod opieką pani Joanny Ulatowskiej – Letko przygotowali inscenizację, w której na scenie pojawili się zarówno zaborcy Polski, jak i jej ostatni monarcha, Stanisław August Poniatowski. Nie mogło zabraknąć także pieśni „Witaj, Majowa Jutrzenko”, a na zakończenie apelu zabrzmiał, odśpiewany wspólnie „Mazurek Dąbrowskiego”. Uczniowie klas młodszych otrzymali od szóstoklasistów ulotkę informacyjną na temat Konstytucji 3 maja i okoliczności jej uchwalenia.