Brązowy medal Mistrzostw Polski dla zawodnika UKŻ Wiking Toruń – Borysa Michniewicza – naszego ucznia

W dniach 27-28 stycznia br na zamarzniętej tafli Jeziora Niegocin w Giżycku rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów w bojerowej klasie DN oraz Ice Opti. Przez dwa dni w trudnych warunkach rywalizowało w sumie 53 zawodników i zawodniczek.

Pierwszy dzień stał pod znakiem silnego i porywistego wiatru. Na lodzie zalegał śnieg i śniegowe zaspy utrudniające latanie. Po pięciu wyścigach liderem w klasie DN został Wojciech Klimaszewski (Giżycka Grupa Regatowa) z 5 punktową przewagą nad zawodnikiem UKŻ Wiking Toruń Borysem Michniewiczem.

Wieczorem spadł śnieg a nad ranem marznący deszcz i warunki drugiego dnia zrobiły się jeszcze bardziej wymagające. Dodatkowo zmniejszyła się również siła wiatru, co jeszcze bardziej utrudniło rywalizację.

W sumie rozegrano 9 wyścigów, w których ostatecznie Borys Michniewicz zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów.