Drużynowe Mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej kobiet – Olsztyn 16-18.11.2018 r.

To już tradycja, że nasza szkoła jest organizatorem, drużynowych mistrzostw Polski, w tym roku wyjątkowo zawody odbyły się w czterech kategoriach. Zawodniczki startowały przez dwa dni, w rywalizacji uczestniczyło ponad 100 gimnastyczek.

Podczas zawodów pośród gości honorowych przywitaliśmy: Pana Prezydenta miasta Olsztyn Piotra Grzymowicza,  Panią Dyrektor Barbarę Rapińczuk, Wiceprezesa Polskiego Związku Gimnastycznego Pana Jarosława Dudę, Państwa Żołnierowicz naszych wieloletnich, wspaniałych trenerów, Panią Alicję Rutecką.

gimn_dmp_olsztyn_01

gimn_dmp_olsztyn_02

gimn_dmp_olsztyn_03

Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna klasy Mistrzowskiej, w składzie: Iga Kowalczyk, Wiktoria Kania, Wiktoria Kucner, Paula Plichta (nasza absolwentka i obecnie trenerka klasy III SP) Klaudia Hrynowiecka (PK)

gimn_dmp_olsztyn_04

gimn_dmp_olsztyn_05

gimn_dmp_olsztyn_06

gimn_dmp_olsztyn_07

Dziewczyny z klasy II także spisały się znakomicie zajęły III miejsce !

Skład brązowej drużyny: Ania Hucało, Agata Bułło, Monika Wiśniewska, Monika Jastrzębowska.

gimn_dmp_olsztyn_08

W klasie III bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna w składzie: Hanna Słoń, Weronika Gosik, Emma Sarna, Milena Krasicka, Kaja Sokołowska, Natasha Lewakowska (PK), dziewczyny zajęły bardzo dobre V miejsce.

gimn_dmp_olsztyn_09

gimn_dmp_olsztyn_10

gimn_dmp_olsztyn_11

Oprócz emocji towarzyszących podczas startu, mieliśmy okazję do wzruszeń, a nawet potrójnych. Przyszedł czas na zakończenie kariery trenerskiej Pani Ewy Jóźwiak, oraz zakończenie kariery dwóch zawodniczek Moniki Eland i Eweliny Janus.

Dla Seniorek były to ostatnie zawody w tym półroczu. Juniorki młodsze mają przed sobą jeszcze międzynarodowy turnie, który odbędzie się w grudniu.

Ogromne brawa i gratulacje należą się dla wszystkich zawodniczek i trenerów!!!