SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

       Z okazji Dnia Edukacji Narodowej jak co roku odbyło się spotkanie nauczycieli, trenerów i pracowników szkoły, na którym zostały m.in. wręczone Nagrody Dyrektora Szkoły. Nie zabrakło życzeń i gratulacji.         O święcie pedagogów pamiętali także uczniowie – samorząd przygotował kwiaty  i  ciasteczka  z  niespodzianką, a   także  krótki   skecz   zatytułowany   „Oda  do  edukacji”.  Grecki   chór   złożony   z   gimnazjalistów  z  uczuciem i zaangażowaniem przedstawił sytuację nauczycieli

których los okrutny doświadczył srogo, że służą wciąż tym samym bogom. Bo gdy już jarzmo szkolne zrzucili, znów w progi szkolne męczeńsko powrócili.

       Trawestując znany utwór Adama Mickiewicza, uczniowie przedstawili główne płaszczyzny „szkolnego konfliktu pokoleń”:

Bez serc, bez ducha – to szkieletów ludy, znosząc codziennie pracy w szkole trudy, drżąc wciąż o uczniów wysokie wyniki, niosą jak tracze lekcyjne dzienniki. Ich postać wyniosła i miny srogie straszą w dzień i w noc dzieci drogie. W snach uczniów często się pojawiają i pod tablicą jak pod pręgierzem stawiają. […]

       Na szczęście zakończenie okazało się optymistyczne:

My uczniowie skłaniamy się ku takiej refleksji, że wcale z nami nie macie łatwo, bo niepokorną jesteśmy dziatwą. Więc dziś Wam po prostu mówimy zwyczajnie – w tej szkole z Wami jest naprawdę fajnie!

       Młodych aktorów nagrodzono gorącymi oklaskami.

       14 października był dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Większość nauczycieli i pracowników szkoły tego dnia uczestniczyła w wyjeździe do Warszawy. W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie cmentarza na Powązkach oraz spektakl „Dziewczyny z kalendarza” w Teatrze Komedia.        Wyjazd okazał się wspaniałą nagrodą „za trud ciągły i nieustający” – wizyta na Powązkach była okazją do refleksji i wzruszenia, zaś wieczorny spektakl dostarczył ogromnej dawki dobrego humoru i optymizmu, tak potrzebnych w codziennej pracy.

 Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status