„Dzieci czytają Polsce” w SMS, 18.03. 2009 r.

„Dzieci czytają Polsce” w SMS

18 marca 2009 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z olsztyńskich szkół zaangażowanych w program „Dzieci czytają Polsce – książka najlepszym przyjacielem nowoczesnego obywatela”.

Spotkanie zostało przygotowane przez uczniów klasy IV i V pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego, pani Joanny Ulatowskiej – Letko. Miało ono formę warsztatową. Tematem spotkania była książka C. S. Lewisa „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”, a dokładniej sąd nad jednym z jej bohaterów – Edmundem. W role sędziego, obrońcy, prokuratora i świadków wcielili się uczniowie naszej szkoły, natomiast pozostali uczestnicy stanowili ławę przysięgłych. Po burzliwej dyskusji zapadł wyrok – niewinny!

Konwencja rozprawy sądowej okazała się strzałem w dziesiątkę! Uczniowie doskonale opanowali sztukę argumentacji i prowadzenia rzeczowej dyskusji. Byli bardzo aktywni, wykazali się doskonałą znajomością książki.

Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie, które w kwietniu odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 1 w Olsztynie.