„Dzieci czytają Polsce”

„Dzieci czytają Polsce – książka najlepszym przyjacielem nowoczesnego obywatela” to inicjatywa Uniwersytetu Nowoczesnego Obywatela realizowana wspólnie z Książnicą Polską.

Udział w programie biorą uczniowie i nauczyciele olsztyńskich szkół, którzy spotykają się, aby dyskutować o przeczytanych książkach. Cele programu sformułowano następująco:

• po pierwsze – jestem coraz lepszym człowiekiem
  • po drugie – jestem coraz mądrzejszym człowiekiem
  • po trzecie – szukam towarzystwa ludzi lepszych od siebie.

Od stycznia 2009 roku w naszej szkole w realizację programu zaangażowały się klasy IV i V oraz nauczyciel języka polskiego, pani Joanna Ulatowska – Letko. Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w tym programie wzbogacimy swoje umiejętności, a także będziemy promować naszą szkołę.