Dzień Amerykański

Dnia 27 listopada 2007 r. z inicjatywy nauczyciela języka angielskiego pani Magdaleny Denert odbył się w naszej szkole Dzień Amerykański. W imprezie udział brali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Specjalnymi gośćmi były dwie Amerykanki: Jessica z Missouri (Columbia) i Amber z Cleveland (Ohio), które opowiadały o Święcie Dziękczynienia. W rozumieniu uczniom pomagała pani Magda… Uczniowie z klas IV – VI oraz z gimnazjum prezentowali najsłynniejsze miasta Stanów Zjednoczonych, a wszyscy uczestnicy spotkania wzięli udział w quizie Geografia i kultura Stanów Zjednoczonych. Dodatkową atrakcją było przedstawienie Czerwony Kapturek przygotowane przez uczniów klas I – IV… w języku angielskim! Wychowawczyni klasy I SP pani Monika Rawa – Paluch przygotowała z dziećmi pokaz taneczny, a nasze gimnastyczki przedstawiły kilka akrobacji. Po spotkaniu ogólnym uczniowie klasy II G uczestniczyli w lekcji prowadzonej przez naszych gości. Całkowicie po angielsku! Był to wyjątkowy dzień. Poznając kulturę amerykańską bawiliśmy się przy tym bardzo dobrze, a nagrody zdobyte w konkursach sprawiły nam wiele radości.