Dzień Edukacji Narodowej – Lista stacji NTV

Dzień Edukacji Narodowej to wyzwanie dla organizatorów. Jak podziękować nauczycielom, trenerom i pracownikom szkoły, by nie popaść w patos, by było oryginalnie i niebanalnie. W tym roku przed wyzwaniem tym stanęła klasa III gimnazjum.

Uczniowie wraz z wychowawcą, Małgorzatą Jacewicz przygotowali w konwencji krzywego zwierciadła nieco szaloną, nieco wręcz groteskową listę przebojów dla nauczycieli. Uczniowie zaprezentowali nie tylko wysoki poziom artystyczny, ale i niezwykłe poczucie humoru w komentowaniu zjawisk współczesnej kultury. Tym razem wystąpili w wydaniu: uczeń SMS 20 lat później i o dziwo – wszyscy bohaterowie przedstawienia związali swoje losy z oświatą. W swoje wspomnienia o szkole wpletli wypowiedzi swoich nauczycieli i każdemu z nich zadedykowali piosenkę. Było mnóstwo śmiechu, ale nie zabrakło i chwili powagi, wzruszających życzeń oraz upominków – każdy pracownik szkoły otrzymał płytę z hitami dla nauczycieli. Życzenia złożyli również przedstawiciele Rady Rodziców, którzy każdemu pracownikowi wręczyli filiżankę.

Po części oficjalnej odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich pracowników szkoły. Tradycyjne uroczyste posiedzenie Rady Pedagogicznej w dniu 14 października to nie tylko okazja do złożenia sobie życzeń, ale i podziękowań oraz wyróżnień, które dyrektor wręcza nauczycielom.