Dzień Głośnego Czytania

Dnia 17 października dla wszystkich uczniów klas I-III został zorganizowany Dzień Głośnego Czytania. Podczas uroczystości dzieci poznały przygody Gangu Słodziaków na podstawie czytanych opowiadań „Jeż Jerzyk” oraz „Sowa Zosia”. Wychowawczynie klas wraz z nauczycielką świetlicy oraz biblioteki przygotowały również dla dzieci przedstawienie kukiełkowe z wykorzystaniem maskotek „gangu słodziaków” oraz wykonanych wcześniej rekwizytów. Na podstawie opowiadania pt. „Zajęczyca Zuzia” z książki R. Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” czytanego przez bibliotekarza, nauczyciele odegrali role bohaterów. Dzieci bawiły się doskonale. Po przedstawieniu każda z klas rozwiązywała krzyżówkę, której hasłem była „opieka”. Następnie rozmawialiśmy z dziećmi o zawodach związanych z opieką nad zwierzętami: weterynarza, leśniczego, opiekuna zwierząt w schroniskach. Na zakończenie obchodów Dnia Głośnego Czytania dzieci nauczyły się pląsu „W leśniczówce za lasem”.

dzien_glosn_czyt_01

dzien_glosn_czyt_02