Dzień Książki

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. To doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

Nasza szkoła również włączyła się w obchody tego święta. Z tej okazji członkowie Klubu Dobrej Książki zaadoptowali szkolny korytarz holu na drugim piętrze na strefę czytania. W miejscu tym pojawiły się stoły i półki wypełnione ciekawymi książkami oraz wygodne pufy, na których można było wygodnie zasiąść i zanurzyć się w ciekawej lekturze.  Klubowicze zachęcali uczniów do czytania, polecając ulubione książki i bestsellery. Na parterze można przyłączyć się przez cały rok  do idei bookcrossingu. Celem tej akcji jest uwolnienie i popularyzacja książek i czytelnictwa.
dzien_ksiazki_02   dzien_ksiazki_03   dzien_ksiazki_04   dzien_ksiazki_05