Gimnastyczny Memoriał Małgorzaty Plichty 16.11.2019 r.

W sobotę 16 listopada, w specjalistycznej sali gimnastycznej im. Małgorzaty Plichty, po raz pierwszy odbył się Gimnastyczny Memoriał Małgorzaty Plichty. Zawody zorganizowaliśmy w dowód uznania i pamięci dla zmarłej olsztyńskiej trenerki Pani Małgorzaty Plichty. Do zawodów przestąpiły 62 zawodniczki. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Pan Prezydent miasta Olsztyn Piotr Grzymowicz. Pośród gości honorowych przywitaliśmy także: Panią dyrektor Barbarę Rapińczuk, Panią Krystynę Żołnierowicz – mamę Pani Małgorzaty, Panią Dominikę Stypułkowską – córkę Pani Małgorzty, Panią Alicję Rutecką. Podczas otwarcia zawodów odbyło się złożenie kwiatów pod tablicą pamięci.

Uczennice naszej szkoły zdobyły 4 medale. W klasie Młodzieżowej zwyciężyła w wieloboju Maja Mierzejewska, tuż za nią na drugim miejscu uplasowała się Antonina Bednarczyk (obydwie są uczennicami IV klasy SP). Natomiast w klasie PRE młodzieżowej złoty medal zdobyła Maja Utowka i Ewa Kubaszak zdobyła brązowy medal (obydwie uczennice klasy II SP). Łącznie startowało aż 20 gimnastyczek reprezentujących UKS SMS Olsztyn.

pozostałe wyniki klasy młodzieżowej:

• 6 miejsce – Emilia Hnatiuk
  • 7 miejsce – Kaja Tankielun
  • 8 miejsce – Celestyna Kendzierska
  • 9 miejsce – Julia Lewandowska
  • 11 miejsce – Natalia Stankiewicz
  • 12 miejsce – Agata Białobrzewska
  • 17 miejsce – Marcelina Derewecka
  • 19 miejsce – Lena Ciborska
  • 22 miejsce – Maja Adamczyk

pozostałe wyniki klasy PRE młodzieżowej.

• 4 miejsce – Julia Niszewicz
  • 6 miejsce – Całka Wiktoria
  • 8 miejsce – Izabela Kacprzyńska
  • 11 miejsce – Iwona Rosman
  • 13 miejsce – Pola Borowska
  • 15 miejsce – Nadia Ptak
  • 25 miejsce – Zoja Dąbkowska

Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i trenerów. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie. Mamy nadzieję, że Memoriał zagości na stałe w kalendarzu gimnastycznym.