Jasełka Bożonarodzeniowe pt. „Bóg rodzi się w rodzinie”

Kontynuując tradycje naszej szkoły, dnia 21.12.2018 r., w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia, w szkole przy ul. Jagiellończyka, uczniowie i pracownicy obejrzeli Jasełka Bożonarodzeniowe pt. „Bóg rodzi się w rodzinie”.
W role aktorów wcielili się uczniowie klasy VII B i VIII B, którzy również przygotowali piękne stroje do odtworzenia tamtych wydarzeń. Prezentacje multimedialną do jasełek przygotował uczeń Maciej Izdebski z klasy II A LO, scenografię zaprojektowała i wykonała uczennica klasy III B gimnazjum Zuzia Łabaj.
Scenariuszem i przygotowaniem przedstawienia zajęła się p. Ewa Gałęziewska, we współpracy z p. Dorotą Ścisło.
Jasełka wprowadziły zebranych w atmosferę narodzenia Zbawiciela świata, o którym współczesny człowiek często zapomina. Przypomniały, że Jezus rodzi się dla każdego człowieka i każdego dnia,trzeba tylko chcieć Go dostrzec.
Nie zabrakło mocnego akcentu o wartości domu rodzinnego, o którym należy pamiętać i do którego trzeba wracać. Atmosfera domu rodzinnego i doznawane w nim przeżycia wychowują i rozwijają człowieka.
Przedstawienie zakończono wspólnym śpiewem aktorów i widzów piosenką ,, Jest taki dzień”. Pani dyrektor szkoły Barbara Rapińczuk złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne i gorąco podziękowała uczniom za udział w przedstawieniu.