Jasełka „Wigilijna ulica”

Uczniowie gimnazjum pod opieką p. Ewy Gałęziewskiej, 20 grudnia 2016 r. wystawili jasełka dla swoich kolegów i koleżanek z gimnazjum i liceum. Przedstawienie nawiązywało do narodzenia Jezusa w Betlejem, ale również poruszało problemy ludzi współczesnych, którzy zabiegani wokół własnych spraw zapominają o istocie Świąt Bożego Narodzenia.
Uczniowie-aktorzy przypomnieli czym jest Boże Narodzenie, co przynosi ludziom Jezus-Bóg rodzący się w betlejemskiej stajni. Nie zabrakło scen skłaniających do refleksji, przemyśleń, wyciszenia. Oprócz przygotowania występu, uczniowie wykonali  stroje do swoich ról. Piękna była scenografia do przedstawienia, którą zaprojektowały i wykonały uczennice: z kl. I b Zuzia Łabaj oraz z II b Iza Muzyka i Marysia Chrostowska.
Tradycyjnie przed Świętami odbyły się Wigilie klasowe z udziałem wychowawców i nauczycieli, oraz Wigilia pracowników szkoły, poprzedzona jasełkami w wykonaniu uczniów gimnazjum.
Po przedstawieniu p. dyrektor Barbara Rapińczuk podziękowała uczniom za piękny występ i ogromny wkład pracy w przygotowanie tej uroczystości. Złożyła życzenia świąteczne i noworoczne uczniom, rodzicom oraz wszystkim  pracownikom szkoły.